خرما کلوته یا کلیته
جمعه , مرداد ۳ ۱۳۹۹
خانه / خرما کلوته / صادرات انواع خرما کلوته تازه جیرفت
صادرات انواع خرما کلوته تازه جیرفت

صادرات انواع خرما کلوته تازه جیرفت

صادرات انواع خرما کلوته تازه جیرفت را می توانید با انواع بسته بندی در این وب سایت تجربه کنید. اما قبل از این کار لازم است با انواع بسته بندی خرما کلوته و همچنین شرایط صادرات خرما کلوته اطلاعاتی داشته باشید. ما در این زمینه به شما کمک خواهیم کرد.

انواع خرما کلوته تازه

مشخصات خرما کلوته جیرفت

همانطور که می دانید در شهریورماه برداشت انواع خرما کلوته در ایران مخصوصا در جنوب استان کرمان آغاز می شود. میوه نخل کلوته در ابتدا به صورت خارک و قرمز رنگ می باشد، پس از آن با گذشت زمان این خارک تغییر رنگ و طعم داده و شیرین تر شده و مقدرای آبدار می شود.
در واقع به این مرحله رطب کلوته گفته می شود در این حالت میوه از رطوبت بالا برخوردار بوده و بافت آن بسیار نرم ودلچسپ می باشد.
اما همین محصول اگر زمان بیشتری بر نخل بماند و به مرور رطوبت خود را از دست می دهد و در نتیجه به مرحله خرمای کلوته می رسیم. در این حالت رطوبت محصول کمتر شده و احتمال شیره زدن آن کمتر می شود، شیرینی آن بیشتر می شود.
در واقعی میوه این نخل عمدتا در حالت خرما برداشت می شود.
محصول جمع آوری شده در نهایت توسط نخلداران و مجموعه های مختلف به کارگاه ها انتقال داده می شود و در بسته بندی های مناسب در سرد خانه ها نگه داری می شود.
این محصول با نام خرما کلوته ی تازه همان سال به فروش می رسد. یکی از بهترین خرما کلوته تازه ی ایران مربوط به منطقه جیرفت و اطراف آن می باشد. اگر خریدار خرما کلوته تازه صادراتی هستید هم اکنون می توانید این محصول را از مجموعه ما تهیه کنید.
این محصول به واسطه نگه داری در جای خشک و خنک از جمله سردخانه ها این پتانسیل را دارد تا نیاز بازار داخل و صادرات را در طول سال و مخصوصا در ماه مبارک رمضان که تقاضا برای صادرات آن بسیار افزایش پیدا می کند، برطرف نماید.

لازم است بسیار از این محصول جمع آوری شده سال جدید امکان دارد به دلیل عدم فروش در همان سال برای سال جدید آینده مجددا به فروش رود در این صورت پیشنهاد می گردد، حتما از مجموعه های سالم و معتبر خرما کلوته خریداری شود.

خرما کلوته تازه جیرفت

انواع خرما کلوته جیرفت بر اساس بسته بندی

همانطور که اشاره شد در ابتدا فصل محصول جمع آوری شده در سبد های مخصوص و یا کارتن های ۵ الی ۱۰ کیلوگرمی توسط کشاورزان یا شرکت های که از قبل پیش خرید کرده اند، جمع آوری می گردد.
در فرآیند بعدی این محصول به کارگاه ها و کارخانه ها انتقال داده می شود.این موضوع باعث تنوع عرضه خرما کلوته در بازار شده است.
بنابراین مجموعه ها و سردخانه دارها محصول خرما کلوته فله را در انواع بسته بندی و حتی تحت برند مشتری تولید کرده و به فروش می رسانند.
اما عمده ترین نوع بسته بندی که در حال حاضر مورد استقبال بازار و مشتریان قرار گرفته به شرح زیر می باشد:
مجموعه های مختلف متناسب با کیفیت محصولی که دارد نوع بسته بندی و نیاز مشتری را سنجیده و اقدام به بسته بندی می کنند.
بسیاری خرما کلوته درشت و با کیفیت خود را که ظاهر بسیار مطلوبی دارد در بسته های ۴۰۰ الی ۶۰۰ گرمی قرار داده و در نهایت ۱۲ عدد از این بسته ها را در کارتن های بزرگ اصطلاحا مادر کارتن قرار می دهند.
بسیاری دیگر برای آن که محصول با قیمت مناسب تری به دست مشتری یا مصرف کننده برسد،ترجیحا کارتن های ۲ الی ۳ کیلو گرم را انتخاب کرده و اقدام به تولید این محصول می کنند.
در نهایت بیشتر مشتریان صادراتی خرما کلوته فله در کارتن های ۵ الی ۱۰ کیلو گرمی انتخاب می کنند. با توجه به بافت خرما کلوته امکان روغن زدن این حصول برای تولید کنندگان امکان پذیر می باشد.

صادرات خرما کلوته تازه

مراحل صادرات خرما کلوته جیرفت

قبل از صادرات خرما کلوته جیرفت لازم است به دقت به نکات زیر توجه کنید.
شما باید به درستی بازار یابی دقیقی از بازار هدف خود داشته باشید، شما باید نسبت به میزان درآمد و شرایط آب و هوایی و به نوع رنگ و بسته بندی مورد علاقه مشتریان مقصد توجه کنید که کمک بسیار بزرگی به موفقیت هرچه بیشتر شما می کند.
گام بعدی انتخاب نوع خرما کلوته بر اساس رنگ،میزان رطوبت، نوع بسته بندی مناسب می باشد.
در نهایت هنگامی که کالا شما آماده جهت خروج از کارخانه می شود شما باید از طریق ارسال پرفرما یا پیش فاکتور برای مشتری خودکه شامل کالا،تناژ، وزن، نوع بسته بندی و همچنین قیمت را برای مشتری خودر در نظر بگیرید.
در نهایت اطلاعات کافی و جامعه از گمرکات کشور مبدا و مقصد شما را از بسیاری از مشکلات بزرگ در امان نگه می دارد.
پس از این مرحله شما بعد از اخذ گواهی های مختلف از جمله بهداشت و استاندارد و سایر گواهی لازم برای کشور مقصد در واقع مجوزات لازم را برای صادرات را دریافت کردید.
انتخاب و قرار داد با یک شرکت (حمل و نقل دریایی، زمینی، هوایی) بیمه محصول و تهیه گواهی مبدا و صدور آن کار شما به اتمام می رسد.
مجموعه با مرکز فعالیت در عنبر اباد به عنوان یکی از کارخانه های بسته بندی انواع خرما کلوته  می تواند شما در امر تامین، سورتینگ، پکینگ حتی تحت برند شما یاری نماید.

مدیریت مشاوره رایگان، خرید و فروش این محصول:
جواد تهمتن
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09153847832
پست الکترونیکی: AradDates@Gmail.com
آدرس سایت: www.araddatespalm.ir

مطلب پیشنهادی

پخش کیلویی خرما کلوته تازه بم

پخش کیلویی خرما کلوته تازه در بم هم صورت می گیرد. در واقع منطقه بم …

دیدگاهتان را بنویسید