خرما کلوته یا کلیته
شنبه , دی ۴ ۱۴۰۰
خانه / خرما کلوته / تولیدی عمده خرما کلوته در کرمان
تولید عمده خرما کلوته
خرما کلوته جیرفت

تولیدی عمده خرما کلوته در کرمان

تولیدی عمده خرما کلوته در استان کرمان صورت میگیرد. شاید در برخی از استان های خرما خیز ایران نیز خرما کلوته کشت و برداشت شود، اما مرغوب ترین خرما کلوته ایران در این استان تولید شده و به بازار عرضه می شود.

در استان کرمان شهر های و مناطق مختلف خرما کلوته یا به عبارت محلی، خرما کلیته، کشت و برداشت می شود که از این مناطق می توان به خرما کلیته جیرفت و خرما کلوته عنبرآباد و فاریاب و قلعه گنج و میانچیل و رودخانه و روداب و کهنوج اشاره کرد.

تولیدی عمده خرما کلوته
خرما کلوته عنبرآباد

تولیدی عمده خرما کلوته جیرفت و عنبرآباد

از میان مناطق خرما خیز استان کرمان، تولیدی عمده خرما کلوته در عنبرآباد و جیرفت با توجه به شرایط آب و هوا و همچنین نوع خاک کشاورزی آن به مراتب خرما کلوته باکیفیت تری برداشت می شود. البته در استان کرمان علاوه بر خرما کلیته ارقام دیگر از جمله محبوب ترین خرما دنیا، خرما مضافتی و همچنین خرما مرداسنگ و خرما نگار و خرما آلمهتری و خرما قربانی نیز کشت می شود.

بخش اعظم تولید خرما در این مناطق را تولید خرما کلوته به صورت عمده و تناژ بالا شامل می شود. از این رو خرما کلوته این مناطق درشت تر و مشکی تر و گوشتی هستند. این عوامل باعث شده که شرکت های مختلف تولیدی و بسته بندی و بازرگانی سرمایه گذاری فراوان در استان کرمان و شهرستان های آن انجام دهند.

تولید و بسته بندی خرما کلوته در کرمان

بعد از تولید انبوه خرما کلوته در استان کرمان و سایر استان ها، شرکت های مختلفی خرما کلیته را از کشاورزان جمع آوری کرده و در باکس های مختلف و متناسب با بازار هدف و مشتری بخصوص کارتن های تلسکپی و لمینتی ۱۰ و ۵ کیلویی و همچنین بسته های کوچک بسته بندی کرده و عرضه می کنند.

مدیریت مشاوره رایگان، خرید و فروش این محصول:
جواد تهمتن
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09153847832
پست الکترونیکی: AradDates@Gmail.com
آدرس سایت: www.khormasaderati.com

مطلب پیشنهادی

پخش کیلویی خرما کلوته تازه بم

پخش کیلویی خرما کلوته تازه در بم هم صورت می گیرد. در واقع منطقه بم …

دیدگاهتان را بنویسید